Termoizolacje natryskowe

Pianka poliuretanowa jest znacznie lepszym materiałem termoizolacyjnym, niż te stosowane dotychczas. Dlaczego? Oto kilka dowodów:

  • Zapewnia jednolitą warstwę izolacyjna na całej powierzchni.
  • Nie traci swoich parametrów izolacyjnych z upływającym czasem.
  • Likwiduje mostki powietrzne i gwarantuje najlepszą szczelność (aplikowana jest w postaci płynnej, rozszerzając się dociera nawet do trudno dostępnych miejsc).
  • Zapobiega rozwojowi pleśni i gwarantuje idealną izolację akustyczną.
  • Nie wydziela żadnych pyłów, zapachów i jest przyjazna dla środowiska.
  • Z jednej strony chroni przed utratą ciepła (zimą), z drugiej przed nadmiernym nagrzewaniem się domu (latem).

 

Korzyści wynikające z zastosowania izolacji natryskowej w porównaniu do wełny mineralnej

 

WEŁNA MINERALNA

PIANKA POLIURETANOWA

Współczynnik λ od 0,032 -0,042 W/(m*K)Parametr uzyskany w warunkach laboratoryjnych, pogarsza się wraz z upływem czasu Współczynnik λ od 0,020 - 0,038 W/(m*K) Najlepszy wynik wśród dostępnych na rynku materiałów. Właściwości izolacyjne niezmienne przez cały okres „życia budynku”
Podczas ocieplania wełną należy zwrócić szczególną uwagę na proces montażu. Bardzo trudno uniknąć nieszczelności w miejscach o skomplikowanej geometrii – występują mostki termiczne 100 % szczelności izolacji - brak mostków termicznych; podczas aplikacji następuje 120 krotny rozrost piany wypełniając wszystkie szczeliny i trudno dostępne miejsca tworząc jednolitą powłokę.
Wełna jest materiałem przewiewnym – pozwala przeniknąć ciepłemu powietrzu przez warstwę izolacji co powoduje wyższe koszty ogrzewania Pianka poliuretanowa nie przepuszcza powietrza. Oszczędność na każdym rachunku dochodząca do 50%
Wełna po zawilgoceniu traci swoje właściwości termoizolacyjne. Raz zawilgocona wełna nie nadaje się do izolacji. Pianka zamknięto komórkowa jest materiałem hydro-izolacyjnym nie przepuszcza wody.
Wełna pyli się, wilgotna może sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni oraz alergenów. Jest materiałem obojętnym chemicznie, nie powoduje reakcji alergicznych, jest nie atrakcyjna dla szkodników, zwierząt oraz grzybów i pleśni.
Podczas instalacji potrzebne dodatkowe elementy podtrzymujące izolację na miejscu (sznurki, gwoździe itp.) Konieczność transportu i wniesienia materiału w miejsce wbudowania Przylega praktycznie do każdej powierzchni, wbudowywana metodą in-situ (brak odpadów i uciążliwego transportu i przechowywania materiału dla inwestora)
Wełna wraz z upływem czasu osiada, kurczy się i obwisa przez co zwiększają się mostki termiczne powodując znaczne straty ciepła. Izolacja natryskowa nie zmienia swoich wymiarów, nie kurczy się, nie osiada, nie obwisa.
Wykonanie ocieplenia wełną trwa od kilku do kilkunastu dni w zależności od powierzchni. Utrudniony dostęp do miejsc o małej przestrzeni. Szybkość instalacji – ocieplenie poddasza nawet w jeden dzień. Dzięki transportowi materiału przy pomocy wężów możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc.
Nie wzmacnia konstrukcji dachu dodatkowo obciążając go znacznym ciężarem własnym. Wzmacnia konstrukcję dachu usztywniając ją, a jednocześnie ze względu na niski ciężar pianki PUR nie obciąża konstrukcji.
Wełna jest materiałem o doskonałych właściwościach ognioodpornych Pianka jest materiałem samogasnącym – nie przyczynia się do rozprzestrzeniania ognia
 

Cookies

© 2018 ŁK Termo-Bud